Hoppa till sidans innehåll

Serier och resultat

Spelprogram - Svenska Cupen, damer

Spelprogram
Tid Match Resultat Publik Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 1
2012-03-10 17:30 Bergdalens IK - Skövde KIK 0 - 4 Borås Arena
2012-03-13 21:00 Vaksala SK - IFK Täby FK 3 - 2 98 Årsta IP
2012-03-18 14:00 Landsbro IF FK - Lindsdals IF 0 - 3 Heds Arena - Konstgräs
2012-03-23 18:30 Kvarnby IK - BK Höllviken 1 - 8 73 Bäckagårds IP plan 1
2012-03-25 12:00 Ulvåkers IF - IFK Skoghall DF 1 - 3 30 Södermalms IP konstgräs
2012-03-26 20:15 IK Sturehov - Gideonsbergs IF 1 - 7 Karlslund Arena
2012-03-30 19:00 Forsheda IF - Mariebo IK OW (0 - 3) Ljuseveka konstgräs
2012-03-30 19:15 Norrköping City DFF - IFK Nyköping 2 - 3 130 Östgötaporten
2012-03-31 14:15 Arnäs IF - Östersunds DFF 1 - 14 18 Skyttis IP 1
2012-03-31 16:00 IF Brommapojkarna - IK Sirius FK 1 - 3 Grimsta IP 1
2012-04-01 14:00 Göteborgs SIF - Holmalunds IF OW (0 - 3) Guldheden Södra 1 Konstgräs
2012-04-01 15:30 Bele Barkarby FF - Tyresö DFF 3 - 1 40 Järfällavallen
2012-04-01 19:00 Dalkurd FF - IK Huge 0 - 15 25 Domnarvsvallen
2012-04-05 14:00 Själevads IK - Krokom/Dvärsätt IF 5 - 0 Skyttis IP
2012-04-05 19:00 BK Vången - IF Limhamn Bunkeflo 4 - 6 60 Bäckagårds IP plan 1
2012-04-05 19:30 Sundsvalls DFF - IF Team Hudik WO (3 - 0) Idrottsparken
2012-04-05 20:00 Telge United FF - Stuvsta IF WO (3 - 0) Södertälje Fotbollsarena
2012-04-06 12:30 IF Böljan - Eskilsminne DIF 1 - 2 40 Falkenbergs IP konstgräs
2012-04-06 15:00 Skepplanda BTK - Torslanda IK 0 - 4 LP Idrottsplats 1
2012-04-06 16:15 Valinge IF - IFK Värnamo 2 - 5 Påskbergsvallen C
2012-04-09 11:00 Islingby IK - IFK Mora FK 0 - 9 Ljungbergsplanen
2012-04-09 11:30 Rynninge IK - Västerås BK 30 1 - 0 19 Karlslund Arena
2012-04-09 12:00 Kroppefjälls IF - Stångenäs AIS 2 - 4 Dalslands Sparbank Arena
2012-04-09 13:00 Skattkärrs IF - Mallbackens IF 1 - 4 Klasmossen IP Konstgräs
2012-04-09 13:00 IS Halmia - Borgeby FK 0 - 2 30 Halmstad Arena P1
2012-04-09 13:00 BK Kick - Stattena IF 1 - 7 30 Kroksbäck IP
2012-04-09 14:00 Enskede IK - Tierps IF 2 - 1 35 Enskede IP 2
2012-04-09 14:00 Eneby BK - Rågsveds IF WO (3 - 0) Östgötaporten
2012-04-09 14:00 FC Oscarshamn - IFK Kalmar 1 - 9 79 Arena Oskarshamn
2012-04-09 14:30 IFK Lidingö FK - Bollstanäs SK 1 - 7 57 Lidingövallen
2012-04-09 14:30 Ormaryds IF - Smedby AIS 1 - 3 40 Skogsvallen - Konstgräs
2012-04-09 15:00 Emmaboda IS - Rödeby AIF 0 - 1 22 Emmaboda IP - Konstgräs
2012-04-09 15:45 Dalhem IF - Hammarby IF DFF 3 - 7 110 Rävhagen Konstgräs
2012-04-09 16:00 IFK Åkullsjön - Alviks IK 0 - 1 Stantorsvallen
2012-04-09 16:00 Fagersanna IF - Mariestads BoIS FF 1 - 2 Sportparken Tibro
2012-04-09 16:00 IF Angered United - IK Gauthiod 1 - 8 Hjällbovallen 2 Konstgräs
2012-04-09 16:00 IK Rössö Uddevalla - Qviding FIF 0 - 2 45 Undavallen
2012-04-09 19:00 Mariehem SK - Sunnanå SK 0 - 7 T3 Arena
2012-04-10 19:30 Ängelholms FF - Falkenbergs FF 2 - 1 Valhall Park
2012-04-14 12:30 Matchen uppskjuten/inställd den 1 april efter att domaren bedömt planen som speloduglig på grund av snöoväder. Spöland Vännäs IF - Notvikens IK 7 - 6 e.s. Vännäs IP Konstgräs
Omgång 2
2012-04-17 20:15 Mariestads BoIS FF - IFK Skoghall DF 4 - 2 20
2012-04-21 11:00 Vaksala SK - Bele Barkarby FF 3 - 0 Årsta IP
2012-04-24 19:00 IFK Nyköping - Hammarby IF DFF 0 - 2 85 Folkungavallen
2012-04-25 19:30 Alviks IK - Spöland Vännäs IF 2 - 1 40 Liko Arena
2012-04-26 18:45 Rynninge IK - Smedby AIS 0 - 6 Trängens IP
2012-04-30 14:00 Själevads IK - Sunnanå SK 1 - 2 115 Skyttis IP
2012-05-01 13:00 Eskilsminne DIF - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 4 Västergårds IP
2012-05-01 14:00 BK Höllviken - Stattena IF 0 - 2 Höllvikens IP
2012-05-01 14:00 Torslanda IK - IK Gauthiod 5 - 3 81 Torslandavallen 1 Gräs
2012-05-01 14:00 Östersunds DFF - Sundsvalls DFF 0 - 6 194 Jämtkraft Arena
2012-05-01 14:30 Telge United FF - Bollstanäs SK 1 - 9 50 Geneta IP
2012-05-01 15:00 Skövde KIK - Qviding FIF 3 - 2 80 Lillegårdens IP
2012-05-01 16:00 Rödeby AIF - Lindsdals IF 1 - 0 Åvallen
2012-05-01 16:00 IFK Värnamo - IFK Kalmar 1 - 4 120 Finnvedsvallen
2012-05-01 18:00 Gideonsbergs IF - Enskede IK 5 - 3 Solid Park Arena
2012-05-02 18:30 Mariebo IK - Eneby BK 2 - 0 74 Mariebovallen
2012-05-02 19:00 Stångenäs AIS - Holmalunds IF WO (3 - 0) Brastad Arena
2012-05-02 19:00 IFK Mora FK - Mallbackens IF 2 - 6 Prästholmens IP
2012-05-02 19:00 Ängelholms FF - Borgeby FK 1 - 4 Ängelholms IP
2012-05-02 19:30 IK Huge - IK Sirius FK 0 - 5 144 Strömvallen
Omgång 3
2012-05-15 19:00 Vaksala SK - Sundsvalls DFF 0 - 4 200 Årsta IP
2012-05-15 19:00 Smedby AIS - Linköpings FC 0 - 5 121 Smedby IP
2012-05-15 19:00 IFK Kalmar - Kristianstads DFF 0 - 5 346 Gröndals IP
2012-05-15 19:00 Rödeby AIF - Vittsjö GIK 2 - 1 530 Åvallen
2012-05-16 19:00 Sunnanå SK - Umeå IK FF 1 - 2 Norrvalla IP
2012-05-16 19:00 IK Sirius FK - Tyresö FF 1 - 3 1 526 Studenternas
2012-05-16 19:00 Bollstanäs SK - KIF Örebro DFF 1 - 2 Bollstanäs IP 1
2012-05-16 19:00 Hammarby IF DFF - AIK FF 0 - 1 232 Hammarby IP 1
2012-05-16 19:00 Mariestads BoIS FF - Jitex BK 0 - 7 200 Lekevi IP
2012-05-16 19:30 Stångenäs AIS - Torslanda IK 4 - 5 e.s. 60 Brastad Arena
2012-05-16 20:00 Gideonsbergs IF - Djurgårdens IF DFF 0 - 8 154 Solid Park Arena
2012-05-17 12:00 Stattena IF - LdB FC Malmö 0 - 3 210 Olympiafältet
2012-05-17 14:00 Alviks IK - Piteå IF 0 - 6 122 Liko Arena
2012-05-17 14:00 Skövde KIK - Mallbackens IF 0 - 2 43 Södermalms IP konstgräs
2012-05-17 17:00 Mariebo IK - Kopparbergs/Göteborg FC 0 - 4 310 Mariebovallen
2012-05-23 19:00 Borgeby FK - IF Limhamn Bunkeflo 0 - 2 Borgeby IP
Omgång 4
2012-06-06 13:00 Mallbackens IF - Sundsvalls DFF 2 - 0 240 Strandvallen, Mallbacken
2012-06-06 14:00 KIF Örebro DFF - Umeå IK FF 0 - 1 551 Behrn Arena
2012-06-06 15:00 AIK FF - Piteå IF 1 - 3 112 Skytteholms IP 2
2012-06-06 15:00 Djurgårdens IF DFF - Tyresö FF 1 - 3 518 Kristinebergs IP 1
2012-06-06 16:00 Torslanda IK - Kopparbergs/Göteborg FC 1 - 4 470 Torslandavallen 1 Gräs
2012-06-06 17:00 Kristianstads DFF - Linköpings FC 2 - 1 249 Vilans IP B-plan
2012-06-06 17:00 Rödeby AIF - LdB FC Malmö 0 - 6 1 136 Åvallen
2012-07-27 18:30 IF Limhamn Bunkeflo - Jitex BK 0 - 2 215 Brovallen, Bunkeflostrand
Omgång 5
2012-08-12 14:00 LdB FC Malmö - Umeå IK FF 1 - 0 367 Malmö IP
2012-08-14 18:00 Piteå IF - Jitex BK 2 - 3 e.f. 620 LF Arena
2012-08-14 19:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Kristianstads DFF 3 - 0 455 Valhalla 1 Konstgräs
2012-08-15 19:00 Mallbackens IF - Tyresö FF 1 - 5 1 620 Strandvallen, Mallbacken
Omgång 6
2012-08-29 19:00 Kopparbergs/Göteborg FC - LdB FC Malmö 2 - 1 418 Valhalla 1 Konstgräs
2012-08-29 19:00 Tyresö FF - Jitex BK 6 - 2 1 678 Tyresövallen 1
Omgång 7
2012-10-11 19:00 Kopparbergs/Göteborg FC - Tyresö FF 2 - 1 e.f. 768 Valhalla 1 Konstgräs

Postadress:
IF Olympia Farsta - Fotboll
Farstaängsvägen 1
12346 Farsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info

Text ruta 2